Strada Unii 27, Târgu Jiu 210007 +40 253 213 306 secretariat@scoalasavoiu.ro Luni - Vineri 7:30 - 18:00

Invitație la educație

În orașul marelui Brâncuși, continuând tradiția lui Spiru Haret, Școala Gimnazială ,,Constantin Săvoiu” s-a dovedit, de-a lungul existenței sale, un spațiu integral responsabil cu formarea permanentă a elevilor, un autentic fundament în desăvârșirea ființei lor culturale. Totul a fost posibil, pentru că noi, dascălii, deținem cheia unor modalități cu adevărat eficiente de fixare a unor sensuri nou construite și de cizelare a capacității de înțelegere.

Inscrieri elevi pregatitoare

Demersul didactic valoros, construit gradual și sistematic, a format generații minunate, a oferit societății oameni specializați, pozitivi, cu sentimentul progresului tradus în fapte și al performanțelor recunoscute.

În întâlnirea elevului cu școala noastră, îmi pun speranța în reușita unui parcurs educativ transformator, cu substanță, așa cum el s-a desfășurat în ultimii ani, sub iscusita îndrumare a foștilor manageri.

Pentru mine și colegii mei, locul drag numit școală este o construcție polifonică de activități care oferă plusvaloare, libertate intelectuală și o deschidere spre noi orizonturi de înțelegere.

Vă așteptăm, dragi elevi, și în anul școlar 2021-2022, în acest climat al modelării destinelor, unde măiestria și creativitatea actului didactic și-au demonstrat, cu prisosință, consecvența!

• 0flyerfata.jpg
  • 0flyerverso.jpg